Senaste resultat

DJ Invitational 2020 börjar
Slut
7/8
8/8
9/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09080104 sö 09/08 16:00 sö 09/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel A Final RIG Umeå 3 - 1 Hovslätts IK  
DJ17 Slutspel A
RIG Umeå
Hovslätts IK
DJ17 Slutspel A
Täby FC
Åkersberga IBF
DJ17 Slutspel A
Landvetter IBK
IK Sirius FBC
DJ17 Slutspel A
Sundsvalls IBF
FBC Lerum
DJ18 Grp A
IBF Falun
Åkersberga IBF
DJ17 Slutspel A
IK Sirius FBC
FBC Lerum
DJ17 Slutspel B
Pixbo Wallenstam IBK
IBF Falun
DJ17 Slutspel B
GS86
Bele Barkarby IF IBF

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09080203 sö 09/08 16:00 sö 09/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel A Bronsmatch Täby FC 5 - 8 Åkersberga IBF  
09080103 sö 09/08 14:15 sö 09/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel A 5-6 Landvetter IBK 3 - 1 IK Sirius FBC  
09080202 sö 09/08 14:15 sö 09/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel A 7-8 Sundsvalls IBF 1 - 3 FBC Lerum  
09080102 sö 09/08 12:30 sö 09/08 K-Rauta Arena DJ18 Grp A IBF Falun 3 - 2 Åkersberga IBF  
09080101 sö 09/08 10:45 sö 09/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel B 11-12 GS86 1 - 4 Bele Barkarby IF IBF  
09080201 sö 09/08 10:45 sö 09/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel B 9-10 Pixbo Wallenstam IBK 4 - 2 IBF Falun  
09080301 sö 09/08 10:45 sö 09/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Slutspel A 5-8 IK Sirius FBC 2 - 1 FBC Lerum  
09080100 sö 09/08 09:00 sö 09/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel A Semifinal RIG Umeå 10 - 1 Täby FC  
09080200 sö 09/08 09:00 sö 09/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel A 5-8 Landvetter IBK 4 - 3 Sundsvalls IBF  
09080300 sö 09/08 09:00 sö 09/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Slutspel A Semifinal Åkersberga IBF 2 - 4 Hovslätts IK  
08080105 lö 08/08 20:30 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel A 1/4 Final IK Sirius FBC 1 - 4 Täby FC  
08080205 lö 08/08 20:30 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel A 1/4 Final Hovslätts IK 2 - 1 Sundsvalls IBF  
08080306 lö 08/08 20:30 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Slutspel A 1/4 Final Åkersberga IBF 6 - 4 FBC Lerum  
08080104 lö 08/08 18:45 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Slutspel A 1/4 Final RIG Umeå 4 - 2 Landvetter IBK  
08080204 lö 08/08 18:45 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Slutspel B 9-12 Pixbo Wallenstam IBK 3 - 1 GS86  
08080305 lö 08/08 18:45 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Slutspel B 9-12 Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 IBF Falun  
08080304 lö 08/08 16:30 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ18 Grp A Åkersberga IBF 3 - 2 GS86  
08080103 lö 08/08 15:00 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Grp C Täby FC 3 - 3 Hovslätts IK  
08080203 lö 08/08 15:00 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Grp B IBF Falun 1 - 5 Landvetter IBK  
08080303 lö 08/08 15:00 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Grp A Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Pixbo Wallenstam IBK  
08080102 lö 08/08 13:30 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Grp A FBC Lerum 0 - 4 RIG Umeå  
08080202 lö 08/08 13:30 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Grp C Sundsvalls IBF 0 - 0 GS86  
08080302 lö 08/08 13:30 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Grp B Åkersberga IBF 2 - 1 IK Sirius FBC  
08080101 lö 08/08 10:30 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Grp A RIG Umeå 4 - 1 Pixbo Wallenstam IBK  
08080201 lö 08/08 10:30 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Grp A Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 FBC Lerum  
08080301 lö 08/08 10:30 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Grp B IK Sirius FBC 5 - 3 Landvetter IBK  
08080100 lö 08/08 09:00 lö 08/08 K-Rauta Arena DJ17 Grp C GS86 1 - 0 Täby FC  
08080200 lö 08/08 09:00 lö 08/08 Tibblehallen CC DJ17 Grp C Sundsvalls IBF 2 - 1 Hovslätts IK  
08080300 lö 08/08 09:00 lö 08/08 Åkersberga Sporthall DJ17 Grp B Åkersberga IBF 5 - 1 IBF Falun  
07080102 fr 07/08 21:30 fr 07/08 K-Rauta Arena DJ18 Grp A GS86 3 - 1 IBF Falun  
Streamify Nordic Floorball Zone Floorball Klubbhuset Part-Time Home Triften Scandic Hotel Täby Paragon Nordic